Czasami samemu trudno dostrzec sedno problemu. Myślisz – „nie mam czasu, kiedy mam to zrobić, nie robię, bo nie mam kiedy” albo moje „ulubione” porównania, które często słyszę -> „inni to mogą bo mają full czasu więc mają łatwiej” (zawsze wtedy się zastanawiam – co to znaczy łatwiej, bo tak naprawdę nie wiesz jak mają, nie masz pojęcia co dzieje się za kulisami🤷‍♀️).

Ale zacznijmy od początku.

Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się, czy stwierdzenia typu „nie mam kiedy” lub „inni mają lepiej” nie są jedynie Twoją wymówką? 

Czy nie jest prawdą, że każdy z nas decyduje o tym na co poświęca swój czas każdego dnia i czy to nie my jesteśmy za to tak naprawdę odpowiedzialni?

Gdybyś przeanalizował swój cały dzień i aktywności, na które poświęcasz swój czas -> zrozumiałbyś, że to Ty dokonujesz wyboru, na co poświęcasz swój cenny czas. Być może zdziwiłbyś się nawet – jak wiele niepozornych, małych rzeczy sprawia, że nie starcza go na te ważne. Czy znowu będzie to kolejny film – czy zainwestujesz swój czas w rozwój, wybierzesz granie – czy dbanie o rzeczy, na których Ci zależy, ale które zostawione same sobie, bez Twojego zaangażowania i serca powoli umierają. 

Każdy z nas codziennie dokonuje wyborów.

Zacznij zwracać uwagę na małe rzeczy, które zabierają Ci czas w ciągu dnia. Może w pewnym momencie zrozumiesz, że ten czas naprawdę jest i zaczniesz go w pełni wykorzystywać! Ruszając do przodu bez wymówek i z pełną odpowiedzialnością za to co robisz i jakie decyzje podejmujesz!

Zacznij od odpowiedzi na najważniejsze pytanie: czego tak naprawdę chcesz? I następnie dokonuj wyborów, zgodnie z tym, na czym tak naprawdę Ci zależy.

Postaraj się skończyć z porównaniami i zapamiętaj, że nie ma dwóch takich samych sytuacji, osób czy identycznych podejść (więc po co Ci te porównania, jaki one mają związek z Tobą?)

Skup się na tym czego chcesz TY! Bez względu na to, co na ten temat uważają inni.

Często nie potrafimy docenić tego co mamy, dopiero w chwili, w której jest nam to odebrane – nagle dociera do nas, jakie to było ważne! 

Postaraj się docenić zawczasu to co masz!
Nie czekaj na odpowiedni moment, czy na chwilę, w której będzie już za późno.

Możesz zrobić naprawdę wiele, tylko w to uwierz! Bez szukania wymówek.

MD

About the Author: Martyna Dębska

Martyna Dębska
Absolwentka Psychologii i Socjologii, a także specjalistka ds. doradztwa zawodowego i rozwoju kompetencji miękkich, trenerka biznesu w trakcie certyfikacji. Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie 🙂 Ta strona znaczy dla mnie wiele a treści poniekąd same wypływają z mojego wnętrza 😉 Zapraszam Cię do motywującej podróży!

Leave A Comment

Related Posts

  • Z cyklu trenerskich kroków!
    Continue reading
  • Continue reading
  • Szczególne połączenie pasji i wytrwałości - MotivateDesign.pl
    Continue reading