Przedstawię, Ci dzisiaj krótką historię o pokonywaniu własnych granic ;). 
Może jeszcze w to nie wierzysz – ale ja już wiem, że możemy wszystko, jeżeli tylko wystarczająco bardzo tego chcemy! 😊

Pamiętam jak ktoś kiedyś powiedział mi, że: „nie dla Ciebie języki obce, daj sobie z tym spokój. Choćbyś chciała nie ogarniesz – to nie dla Ciebie” 🙈😅.

Pamiętam, że po tych słowach strasznie trudno było mi uwierzyć w siebie – i nie będę ściemniać – po prostu podcięło mi to skrzydła i uwierzyłam w to, że skoro mówi to osoba, którą w tamtej chwili postrzegałam jako eksperta, to znaczy, że jestem skazana na porażkę w tej kwestii, więc totalnie odpuściłam temat. Wzięłam jako pewnik to, że nie ogarnę, choć wewnętrznie jakaś cząstka mnie bardzo tego chciała i czułam, że naprawdę chciałabym spróbować, ale się bałam – głównie porażki i kolejnych gorzkich słów. 

Odpuściłam temat na jakiś czas, do czasu, gdy sytuacja nie zmusiła mnie do zmiany (w pewnym sensie😉). Zbliżał się moment egzaminu z języka obcego na uczelniach – w skrócie wiedziałam, że muszę go zdać i to podwójnie 😅🙌, bo szalenie zależało mi na tych studiach. Miałam świadomość, że muszę pokonać tę barierę i swobodnie zacząć mówić – jeszcze nie wiedziałam w jaki sposób to zrobię ale z poczuciem, że bardzo tego chcę. Zaczęłam więc szukać różnych opcji w Internecie – kursów językowych – kogokolwiek, kto mi pomoże. I pamiętam, że wybrałam numer osoby, której opis do mnie przemówił, wydawał mi się bliski – zadzwoniłam – nie miałam pojęcia na co się piszę, ale chciałam zaryzykować i zaryzykowałam ;).

MotivateDesign - pokonywanie własnych granic

MotivateDesign – pokonywanie własnych granic

Dzisiaj mogę sobie tylko podziękować za to, że kilka lat temu zaryzykowałam! 🙌
Działam w tym temacie do dziś 😉 i staram się być coraz lepsza! Przede wszystkim dla siebie 💙🎈.

Często wspominam te słowa, które wtedy usłyszałam i gdy myślę o tym, gdzie jestem dzisiaj – czasami sama nie dowierzam 😅. A czasami mam ochotę nawet podziękować, za ten brak wiary, bo może gdyby nie on, byłoby inaczej 🤷‍♀️.

Nie uważam się absolutnie w tym temacie za eksperta – i nie potrzebuję nim być – to, że swobodnie mówię i potrafię się porozumiewać się w języku obcym – to dla mnie dużo (na ten moment 😅💪) – zobaczymy co będzie dalej ;P.

Dlaczego nie warto się poddawać?

Przy pomocy tego krótkiego wstępu do mojej historii chcę przekazać Ci coś bardzo ważnego. Czasami jedno słowo potrafi sprawić, że będziesz chciała odpuścić. Jedno słowo, które nie ma nic wspólnego z Tobą czasami sprawi, że będziesz chciała się poddać i uwierzyć w to, że to co usłyszałaś jest prawdą absolutną na Twój temat. Nie będziesz chciała tego sprawdzić – tylko uwierzysz. (Nie zapominaj jednak o tym, że Twoje słowa również mają ogromną moc…✨ zawsze są dwie strony medalu).

Musisz wiedzieć, że często to, co słyszysz – komunikaty typu: „nie poradzisz sobie, nie dasz rady, to nie dla Ciebie, nie rób tego etc.” – nie mają żadnego związku z Tobą!!

Bardzo zależy mi na tym, żebyś to zapamiętała.

Pamiętaj, że gdy ktoś podcina Ci skrzydła – zwykle kieruje nim strach (jego własny strach).

Ale chce skupić się na Tobie, ponieważ nie masz wpływu na innych – ale masz wpływ na to, jak podchodzisz do tego typu komentarzy. Niech żadne słowo innego człowieka nie wpłynie na Ciebie i Twoje działania negatywnie. Jeżeli chcesz coś zrobić – zrób to, spróbuj – nie musi to zawsze okazać się sukcesem – ale co Ci szkodzi sprawdzić? 😉 Zweryfikuj to i wtedy sama podejmij decyzję, czy jesteś w stanie czy nie, czy to dla Ciebie? ;). A może okaże się, że poznasz swoją nową stronę – dotychczas nieznaną! Warto próbować.

Na swojej drodze spotkałam wiele osób, niektóre podcinały mi skrzydła (dopóki na to pozwalałam; P), inne dodawały mi siły, swoim postepowaniem, wiarą i akceptacją popychały mnie do przodu, pomogły mi się rozwinąć! 💪🎈. 

Zapewne spotkasz różnych ludzi na swojej drodze, jedni Ci pomogą, inni może będą chcieli podciąć Ci skrzydła lub podstawić nogę (oby tych drugich było mniej) – ale pamiętaj, że wszelkie ograniczenia są w Twojej głowie. Nie słuchaj tych, którzy mówią, że coś nie jest dla Ciebie! Bo niby skąd to wiedzą 😅 🤷‍♀️.

Życzę Ci wartościowych relacji, dzięki którym znajdziesz drogę czy sposób – osób, które w Ciebie uwierzą i ruszą z Tobą w podróż, która umożliwi Ci pokonanie swoich słabości – która doda Ci sił!

Nie ma co się bać!

Nie przestawaj w siebie wierzyć 🙌⭐️!

MD

 

About the Author: Martyna Dębska

Martyna Dębska
Absolwentka Psychologii i Socjologii, a także specjalistka ds. doradztwa zawodowego i rozwoju kompetencji miękkich, trenerka biznesu w trakcie certyfikacji. Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie 🙂 Ta strona znaczy dla mnie wiele a treści poniekąd same wypływają z mojego wnętrza 😉 Zapraszam Cię do motywującej podróży!

Leave A Comment

Related Posts

  • Z cyklu trenerskich kroków!
    Continue reading
  • Continue reading
  • Szczególne połączenie pasji i wytrwałości - MotivateDesign.pl
    Continue reading