Ja miałam ochotę poddać się wielokrotnie, ale zawsze w chwili, gdy mówiłam, że się poddaje i że nie mam już siły -> okazywało się bardzo szybko, że tej siły jest we mnie ogromnie dużo! 
I ostatecznie po chwili zawahania wystrzelałam jak z procy z nastawieniem, że nie ma opcji, w życiu się nie poddam! Oczywiście czasami trwało to dłużej, czasami krócej, ale ostatecznie wracałam na właściwy tor.

MotivateDesign - trudne chwile

MotivateDesign – trudne chwile

Nie mając pojęcia jak ale ze świadomością, że na pewno znajdę sposób!
Z ogromną wiarą w swoje możliwości!
Jestem pewna, że Ty też znajdziesz sposób :).
Bez względu na to, jak trudna wydaje Ci się konkretna sytuacja tu i teraz ;).

Trudne chwile bardzo nas rozwijają. Znasz to uczucie, w którym tak długo walczysz, że z każdym kolejnym potknięciem myślisz, że przy kolejnym zakręcie upadniesz? Jednak dopiero pod koniec zerkając ukradkiem za siebie dochodzi do Ciebie i dostrzegasz, ile masz w sobie siły, z której nie zdawałeś sobie sprawy!

Często w chwili słabości wydaje nam się, że to już kres, że już więcej nie zniesiesz, że tego nie udźwigniesz.
Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz! Każdy z nas ma w sobie ogrom wewnętrznej siły!
A ta siła jest w TOBIE!
I co ważniejsze jej nie zabierze Ci nikt!

Choćby inni mówili, że Ci się nie uda, to co masz w sobie jest tylko Twoje! I z tą świadomością jesteś w stanie wiele zdziałać!

Choćby było bardzo źle -> postaraj się koncertować na poszukiwaniu wyjścia, kombinuj, modyfikuj swoje działania, próbuj, a może gdy tego potrzebujesz zatrzymaj się na chwilę i uspokój myśli. Daj sobie czas. Nic na siłę.
Pamiętaj, że nie ma idealnej chwili, idealnego czasu ani drogi – postępuj w zgodzie ze sobą -> to jest jedyna miara, którą warto się kierować :).

Niektórzy twierdzą, że zwycięzcą jest ten, który ciągle wygrywa. Ja uważam, że zwycięzcą jest osoba, które wiele przegrała i dzięki temu nauczyła się radzić sobie ze zmianami, pokonywaniem swoich słabości oraz podejmowaniem najtrudniejszej walki – czyli walki ze sobą, która poznała siebie na tyle, że ma świadomość swoich mocnych i słabych stron i potrafi z nich odpowiednio korzystać oraz która z ogromną determinacją pomimo wielu trudności dotarła do miejsca, które jest efektem tych wielu decyzji podjętych na przestrzeni lat. Jest sumą wcześniejszych małych celów oraz wytrwałości!

Czasami, gdy patrzysz całościowo na jakąś rzecz, o której marzysz wydaje Ci się mało mierzalna, wielka i bardzo odległa. Myślisz, zacznę od jutra albo w życiu mi się to nie uda, czy też a co takie jedno ziarenko zmieni.

Zmieni i to strasznie wiele!!

Chcesz spełnić swoje marzenie – wyznacz sobie małe cele. To za ich pośrednictwem tworzysz drogę, którą codziennie podążając, zbliżasz się do osiągnięcia celu. Każdy najmniejszy cel ma znaczenie. Niestety nie ma drogi na skróty, bynajmniej ja takiej nie znam. Gdy będziesz na tyle zdeterminowany by trzymać się swojego postanowienia i nie rezygnować z najmniejszych detali, z pewnością się uda!

Czasami w trudnych chwilach nie dostrzegamy naprawdę możliwości zmiany. Znam to uczucie i dobrze pamiętam sytuację, w której wydawało mi się przez jakiś czas, że z niej nie ma wyjścia. I naprawdę w to wierzyłam. Dopiero jednak, gdy zmieniłam perspektywę, dotarło do mnie, że to rozwiązanie było tuż przed moim nosem. Dlatego tak ważne jest to, żeby czasami się zatrzymać i rozejrzeć. Może nie masz chwili by się zastanowić i przemyśleć jak to swoje życie widzisz!
Być może nawet nie wiesz jeszcze w którą stronę chcesz iść, bo jak niby masz to dostrzec, gdy nie masz nawet chwili dla siebie.

W momentach słabości pomyśl o celu, o tym o czym marzysz o chwili uniesienia, gdy to osiągasz! Mnie to bardzo pomaga 😀.

Standardowo nie obejdzie się bez krótkiej dygresji 😅. Ale bardzo chcę podzielić się z Tobą tym, co u mnie działa – może przy pomocy tych przykładów, modyfikując je znajdziesz coś, co będzie działało u Ciebie! Więc ja na przykład, gdy biegnę i jestem w cyklu działań ukierunkowanych na postęp, zwiększanie swoich zasięgów, pod koniec, gdy jest, jak wiadomo najciężej -> myślę o pozytywach, wręcz czasami w myślach sobie podśpiewuję czy dostosowuje ruch rąk do przyjemnego rytmu! Może to się wydawać totalnie szalone i zabawne ale tak mam ;D. I co ważniejsze to mój sposób na przełamywanie własnych granic!

To u mnie działa i tylko to się liczy, choćby ktoś się z tego śmiał trudno ;D.

Kiedyś pewnie bym pomyślała raczej o tym, że nie mam siły, albo że chce mi się pić dobijając się tym samym – dzisiaj jest inaczej, choć nie twierdze, że te potrzeby się zmieniły one są – lecz zmieniło się moje podejście do nich! ⭐️

Osiąganie niektórych rzeczy, które sobie założymy wymaga czasu, pracy, determinacji, poświęcenia oraz wielu wyrzeczeń i z pewnością prawdziwej chęci dokonania tego!

Ale satysfakcja, gdy to zrealizujesz w pewnym sensie rekompensuje te wszelkie trudy!

Życzę Ci żeby Ci się udało! 💪

(Natchnieniem do napisania powyższego tekstu była między innymi książka pt.: „Relentless” – Tima S. Grovera. Mocna pozycja, która przedstawia metody stosowane podczas szkoleń wybitnych zawodników osiągających niebywałe sukcesy. Nie wszystkie elementy wymienione w tej książce, w tym momencie mojego życia do mnie trafiają ale przyznaje, że z większością z nich się zgadzam. Jeżeli masz ochotę sama sprawdź i oceń! Każdy ma prawo widzieć to inaczej).

Ściskam mocno

MD

 

 

 

 

About the Author: Martyna Dębska

Martyna Dębska
Absolwentka Psychologii i Socjologii, a także specjalistka ds. doradztwa zawodowego i rozwoju kompetencji miękkich, trenerka biznesu w trakcie certyfikacji. Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie 🙂 Ta strona znaczy dla mnie wiele a treści poniekąd same wypływają z mojego wnętrza 😉 Zapraszam Cię do motywującej podróży!

Leave A Comment

Related Posts

  • Z cyklu trenerskich kroków!
    Continue reading
  • Continue reading
  • Szczególne połączenie pasji i wytrwałości - MotivateDesign.pl
    Continue reading